Pijany kierowca autobusu zderzył się z kilkoma autami i tirem. | Systemy Autobusowe Sp. z o.o.

Pijany kierowca autobusu zderzył się z kilkoma autami i tirem.

12.08.2014
|
0 Comments
|
635431837533440455

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16452615,Pijany_kierowca_autobusu_zderzyl_sie_z_kilkoma_autami.html

Historia prawie jak z sopockiego mola. W nocy w Ligocie Pięknej kompletnie pijany kierowca autobusu spowodował serię kolizji. Na szczęście wycieczkowym autobusem jechał bez pasażerów. Ranny jest jednak kierowca auta osobowego, tira i sam sprawca wypadku.
Do zdarzenia doszło o godz. 1.24. Autobus bez włączonych świateł jechał od strony Wrocławia do Trzebnicy. Najpierw w okolicy miejscowości Psary zepchnął z do rowu jeden samochód osobowy, potem zderzył się z drugim autem, następnie zahaczył jeszcze o kilka. Na koniec zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka tirem.

Nie poddał się jednak i zaczął cofać, by kontynuować swój rajd. Nie udało się – wjechał do rowu.

Ostatnia z kolizji miała miejsce dokładnie między Ligotą Piękną a stacją benzynową, na którą mieszkańcy mówią „stary CPN”. Maria Płatek, która pracuje w Karczmie Jasia Wędrowniczka tuż przy miejscu wypadku: – Obudził mnie w nocy sygnał karetki i krzyki ludzi. Wystraszyłam się, że coś stało się komuś z moich bliskich. Na szczęście to się nie potwierdziło, a wypadek był niegroźny.

Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna. Okazało się, że kierowcą autobusu jest kompletnie pijany. 47-latek z województwa wielkopolskiego miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Alkohol było czuć również od drugiego mężczyzny, który z nim jechał – dodatkowego kierowcy autobusu.

W Ligocie były poważne utrudnienia w ruchu, do 7 rano droga była zamknięta. Ustalono objazdy przez miejscowości Malin i Oborniki Śląskie. Do rana służby poradziły sobie jednak z sytuacją i obecnie krajowa piątka jest już przejezdna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *