Sześć rozbitych aut. Nocny rajd pijanego kierowcy autobusu. | Systemy Autobusowe Sp. z o.o.

Sześć rozbitych aut. Nocny rajd pijanego kierowcy autobusu.

12.08.2014
|
0 Comments
|

http://www.fakt.pl/wydarzenia/pijany-kierowca-autobusu-mial-3-promile-i-prowadzil-autokar,artykuly,480405.html

Do wypadku doszło około godz. 2 w nocy w Ligocie Pięknej. Na drodze krajowej nr 5, między Wrocławiem a Trzebnicą, zderzyły się autokar, samochód ciężarowy i cztery auta osobowe. Na szczęście obyło się bez ofiar. Trzy osoby ranne zostały przewiezione do szpitala. Jak się okazało, kierowca autobusu był pijany.

Początkowo mężczyzna nie zgodził się na badanie alkomatem. Po badaniu krwi okazało się, że miał 3 promile alkoholu.

– Kierowca, kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany przez prokuratora. Grozi mu do 5 lat więzienia – powiedział Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Początkowo służby drogowe informowały, że autobus przewoził 50-osobową grupę, jednak po zweryfikowaniu okazało się, że jechał nim kierowca i jego zmiennik (również pijany).

Za Psarami prowadzący pojazd rozpoczął „rajd”. Z relacji innych uczestników ruchu wynika, że jechał środkiem jezdni i spychał inne samochody na pobocze. W końcu przed miejscowością Ligota Piękna autokar trafił na jadącego z naprzeciwka (w kierunku Wrocławia) TIR-a. Auta zderzyły się czołowo. Następnie, podczas próby cofania, kierowca autobusu zepchnął jeszcze do rowu samochody osobowe.

W wypadku nikt nie zginął, ale są ranni. Troje poszkodowanych to: kierowca autobusu, kierowca TIR-a i pasażerka jednego z zepchniętych na pobocze osobówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *